Paulina Chojecka-Dragon - Psycholog, Psychoterapeuta, Kraków

Paulina Chojecka

Paulina Chojecka to psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie procesu certyfikacji (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS).Pomaga osobom cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjnych, problemów emocjonalnych, zaburzeń odżywiania oraz zaburzeń osobowości. Pracuje także z dziećmi nad ich emocjonalnością oraz wspieraniem rozwoju od najmłodszych lat życia.Swoją wiedzę i doświadczenie rozwija podczas szkoleń oraz konferencji. Prowadzi również spotkania dla rodziców w celu psychoedukacji oraz wsparcia w wychowaniu dzieci.

Kwalifikacje zawodowe

Paulina Chojecka ukończyła magisterskie studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz magisterskie studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w obszarze pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jest w trakcie procesu certyfikacji – uczestniczy w czteroletnim programie szkoleniowym z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, realizowanym zgodne ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies. Wiedzę specjalistyczną wciąż pogłębia, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach. A swoją pracę regularnie poddaje superwizji. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Krakowskiego, prowadzi wszechstronną diagnozę dzieci i młodzieży oraz psychoterapię dla dorosłych oraz dzieci.

Jak pracuję?

Pracuję technikami terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii schematów. Interesują mnie różnorodne techniki i metody prowadzenia psychoterapii, które dostosowuję do indywidualnej potrzeby zgłaszającego się do mnie pacjenta.

Paulina Chojecka prywatnie...

„W wolnym czasie uwielbiam czytać i oglądać filmy z lat 50. i 60. Interesuję się także psychologią rozwoju osobistego oraz dziecka.”