Aleksandra Magda

Aleksandra Magda – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (PTTPB nr 1318). Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Pomaga poradzić sobie z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, posttaumatycznymi, obsesyjno-kompulsyjnymi, a także trudnościami w zakresie regulacji emocji czy relacji społecznych. Wspiera także osoby
w minimalizowaniu trudności, które wiążą się z neuroróżnorodnością (ASD, ADHD).

Prowadzi diagnozę zaburzeń neurorozwojowych u dzieci, młodzieży i dorosłych, a także konsultacje i psychoterapię indywidualną w języku polskim.

Kwalifikacje zawodowe

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku psychologia, 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, a także liczne szkolenia i kursy specjalistyczne.

Od 2015 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc terapię indywidualną, diagnozy psychologiczne, konsultacje i warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z młodymi ludźmi. Od 2019 roku pracuje także z osobami dorosłymi mierzącymi się z własnymi wyzwaniami.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, placówkach oświatowych oraz w trakcie indywidualnej praktyki psychoterapeutycznej. Brała udział w stażach i wolontariatach. Pracę poddaje regularnej superwizji.

Jak pracuję?

„ Pracuję w oparciu o metody potwierdzone naukowo, przede wszystkim korzystając z technik psychoterapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematów. Diagnozę na początku współpracy traktuję jako początek drogi, etap który ma na celu lepsze zrozumienie drugiego człowieka, jego potrzeb i mocnych stron. Wszystko po to, by pomóc w znalezieniu sposobu na lepsze poznanie siebie i uzyskanie wsparcia dostosowanego do potrzeb drugiej osoby.”

Aleksandra Magda prywatnie...

Uwielbiam wędrówki po górach i inne formy odpoczynku w ruchu. Czytam reportaże. Nie lubię beletrystyki. Bardzo chciałabym zobaczyć pingwiny w naturze, na ich części Ziemi. :)”