Joanna Malec

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie certyfikacji.

Pomagam osobom dorosłym, które zmagają się z zaburzeniami lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami adaptacyjnymi, doświadczają zaburzonego poczucia własnej wartości, problemów emocjonalnych, wypalenia zawodowego, mają trudności w budowaniu i utrzymywaniu trwałych relacji. W Mind Works prowadzę terapie online. 

Kwalifikacje zawodowe

Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku „Psychologia społeczno-kliniczna”.

Obecnie pracuję w Towarzystwie Rozwoju Rodziny oraz w Centrum Medycznym „Baby Vita” we Wrocławiu.

Swoje umiejętności terapeutyczne pogłębiam w szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej z Dialogiem Motywującym, prowadzonej przez Akademię Motywacji i Edukacji w Warszawie (szkoła rekomendowana przez PTTPB i zgodna ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies). Poszerzam wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach zawodowych i warsztatach. 

Jak pracuję?

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, czyli skupiam się na zmianie błędnego, rodzącego cierpienie myślenia na nowe, bardziej realistyczne, redukujące samoograniczające zachowania i odczuwany dyskomfort. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Za każdym razem dobieram metody, które są dostosowywane do pacjenta i problemu, z którym się zgłosił. W kontakcie z drugą osobą przede wszystkim jestem otwarta i empatyczna, a wzajemną relację opieram na partnerstwie. Zależy mi, aby w relacji ze mną pacjent wyniósł dla siebie jak najwięcej.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Joanna Malec prywatnie…

Prywatnie jestem mamą dwóch synów, co jest wymagającym zadaniem, ale jednocześnie doświadczam ogromu miłości i satysfakcji . Kiedy jest ciepło, uwielbiam jeździć na rowerze po lesie (działa to jak balsam na duszę), zasiadać w hamaku z książką lub patrzeć przed siebie, kiedy latem zachodzi słońce.