Jadwiga Głowacka

Jadwiga Głowacka jest psychologiem, trenerem umiejętności społecznych i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo – behawioralnym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji w podejściu CBT lub systemowym.

Pomaga osobom, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, trudności związanych ze stresem, problemów emocjonalnych i interpersonalnych. Wspiera w zakresie uczenia się umiejętności emocjonalno-społecznych osoby w spectrum autyzmu i z diagnozą ADHD.

Prowadzi konsultacje oraz terapię indywidualną osób dorosłych i nastolatków od 12 roku życia.

Kwalifikacje zawodowe

Jadwiga Głowacka ukończyła studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Akademię Motywacji i Edukacji w Warszawie, ośrodku rekomendowanym przez PTTPB.

Doświadczenie zawodowe zebrała w ramach pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci i młodzieży, niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Pasternik oraz telefonie zaufania fundacji Wolno Nam. Prowadziła procesy terapeutyczne dla różnych grup wiekowych w przedziale od 4 do 19 lat, rozwijając kompetencje emocjonalno – społeczne.

Jak pracuję?

,, W swojej pracy skupiam się na stworzeniu bezpiecznej i wspierającej relacji, która pomaga w odnalezieniu naturalnych zasobów klienta. Dlatego podczas pierwszych spotkań staram się zrozumieć główne cele i potrzeby z jakimi do mnie przychodzi. Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym, wykorzystując metody oparte na terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i ACT. Podczas towarzyszenia w procesie terapeutycznym, kieruję się podejściem, że to klient jest specjalistą od swojego życia.”

Jadwiga Głowacka prywatnie...

,, Wykorzystuję moją wiedzę w praktyce, ćwicząc uważność i medytację. Bardzo lubię stare kino, a szczególnie filmy detektywistyczne.”