Kaja Barszczewska

Kaja Barszczewska – psycholog, logopeda i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS).

Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Prowadzi terapię osób zmagających się z depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości, cierpiących z powodu problemów emocjonalnych, mających problemy w budowaniu relacji interpersonalnych.

Prowadzi psychoterapię indywidualną w języku polskim.

Kwalifikacje zawodowe

Kaja Barszczewska ukończyła studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu logopedii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiada również uprawnienia do pracy z dziećmi.

Obecnie realizuje czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Poszerza swoją wiedzę, biorąc także udział w kursach i szkoleniach.

Doświadczenie zdobywała w trakcie staży i pracy w różnego rodzaju placówkach pomocowych, takich jak szpital, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, centrum psychoterapii.

Obecnie pracuje w Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie prowadzi terapię indywidualną dzieci wymagających wsparcia w rozwoju, a także udziela poradnictwa rodzicielskiego oraz przyjmuje pacjentów w gabinecie psychoterapeutycznym.

Jak pracuję?

„Wierzę w uzdrawiającą moc rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem, stąd moje zainteresowanie psychoterapią. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, jednak staram się patrzeć na pacjenta holistycznie, więc zdarza się, że czerpię z innych nurtów. W trakcie terapii odwołuję się często do praktyki uważności. Jestem przekonana, że psychologia i logopedia przenikają się, dlatego w swojej pracy wykorzystuję i łączę wiedzę z tych dwóch dyscyplin.”

Kaja Barszczewska prywatnie…

„Jestem pasjonatką sportu pod różnymi postaciami, więc w wolnym czasie stawiam raczej na aktywny wypoczynek. Moim pandemicznym odkryciem jest joga, która przynosi ukojenie w niespokojnych czasach. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki – towarzyszy mi każdego dnia. Zdarza się, że sposobu na odstresowanie szukam w kuchni, wtedy lubię piec ciasta, ciasteczka i przygotowywać desery.”

Umów się na wizytę lub zadaj pytanie