Kaja Barszczewska - Psycholog, Psychoterapeuta, Kraków

Kaja Barszczewska - Kosek

Kaja Barszczewska – Kosek–psycholog, logopeda i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS), członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
Pracuje młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Prowadzi terapię osób zmagających się z depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości, cierpiących z powodu problemów emocjonalnych, mających problemy w budowaniu relacji interpersonalnych.
Prowadzi psychoterapię indywidualną w języku polskim.

Kwalifikacje zawodowe

Kaja Barszczewska – Kosek ukończyła studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu logopedii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Posiada również uprawnienia do pracy z dziećmi.
Obecnie realizuje czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Doświadczenie zdobywała w trakcie staży i pracy w różnego rodzaju placówkach pomocowych, takich jak szpital, poradnia psychologiczno-pedagogiczna, centrum psychoterapii.
Była związana ze Specjalistyczną Poradnią Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy z dziećmi obciążonymi różnego rodzaju deficytami (wady genetyczne, afazja, opóźniony rozwój mowy, spektrum autyzmu).
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zajmowała się diagnozą dzieci i młodzieży, prowadzeniem terapii indywidualnej, treningów umiejętności społecznych, zajęć psychoedukacyjnych z zakresu rozumienia i regulacji emocji, konsultacji dla rodziców i nauczycieli oraz warsztatów i szkoleń.

Jak pracuję?

Wierzę w uzdrawiającą moc rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem, stąd moje zainteresowanie psychoterapią. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, jednak staram się patrzeć na pacjenta holistycznie, więc zdarza się, że czerpię z innych nurtów. W trakcie terapii odwołuję się często do praktyki uważności oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), wykorzystuję elementy terapii schematów. Jestem przekonana, że psychologia i logopedia przenikają się, dlatego w swojej pracy wykorzystuję i łączę wiedzę z tych dwóch dyscyplin.”

Kaja Barszczewska - Kosek prywatnie...

Jestem pasjonatką sportu pod różnymi postaciami, więc w wolnym czasie stawiam raczej na aktywny wypoczynek. Moim pandemicznym odkryciem jest joga, która przynosi ukojenie w niespokojnych czasach. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki – towarzyszy mi każdego dnia. Zdarza się, że sposobu na odstresowanie szukam w kuchni, wtedy lubię piec ciasta, ciasteczka i przygotowywać desery.”