Karolina Ziętek

Karolina Ziętek jest psychologiem w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji.

Ukończyła 4-letnie szkolenie w nurcie poznawczo-behawioralnym, jest też certyfikowanym praktykiem terapii dialektyczno-behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji w podejściu CBT oraz DBT.

Pomaga osobom, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń związanych ze stresem i traumą, problemów emocjonalnych, problemów interpersonalnych.

Prowadzi konsultacje i terapię indywidualną osób dorosłych w języku polskim i angielskim.

Kwalifikacje zawodowe

Karolina Ziętek ukończyła studia psychologiczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz szkolenie psychoterapeutyczne organizowane przez Szkołę Psychoterapii Centrum CBT EDU w Warszawie, ośrodek rekomendowany przez PTTPB.

Pracuje jako psycholog na dziennym oddziale ogólnopsychiatrycznym w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, gdzie prowadzi diagnostykę psychologiczną, psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię grupową.

Doświadczenie zawodowe zebrała też w ramach pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, na rocznym stażu w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS w Warszawie i na stażu klinicznym w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Swoją ciekawość w obszarze klinicznego aspektu psychologii zaspokaja w ramach specjalizacji z psychologii zaburzeń psychicznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jak pracuję?

„Psychoterapia jest dla mnie towarzyszeniem drugiemu człowiekowi w procesie zmiany. W trakcie terapii mam świadomość tego, jak trudne może być dokonywanie zmian w sobie i w swoim życiu, a także jak niezbędny może być to proces. W ramach pierwszych spotkań konsultacyjnych staram się wraz z Klientem zrozumieć jego/jej obecne potrzeby i trudności. Do tego wspólnego rozumienia proponuję metody pracy oparte na modelu poznawczo-behawioralnym albo podejściu dialektyczno-behawioralnym. W swojej pracy wykorzystuję też techniki terapii schematów i innych podejść z tzw. trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych – przyświeca mi dewiza korzystania z tego, co działa.”

Karolina Ziętek prywatnie…

„Idealny odpoczynek dla mnie to zieleń, koc, książka i nicnierobienie. I żeby nie było ani za ciepło, ani za zimno :).”

Umów się na wizytę lub zadaj pytanie